Genel Bilgiler

Biyografi

1983 yılında Kayseri’de doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul Kadıköy’de tamamladı.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı Halkla İlişkiler Bilim Dalı’nda 2010 yılında yüksek lisansını, 2015 yılında ise doktorasını tamamladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca İstanbul’da ve Kayseri’de özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştı.

2011 yılında öğretim görevlisi olarak Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde çalışmaya başladı. Halkla İlişkiler Atölyesi ve Reklam Atölyelerinin koordinatörlüğünü yürüttüğü dönem boyunca danışmanlığını yürüttüğü projeler, alanlarındaki çeşitli yarışmalarda önemli ödüller kazandı. 2015 yılı Aralık ayında çalıştığı fakülte ve bölüme yardımcı doçent olarak atandı.

Sosyal medya, pazarlama iletişimi ve iletişim kampanyaları alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran Cıngı’nın bu alanlarda ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildirileri, kitabı, kitap bölümleri ve makaleleri bulunmaktadır. Şu anda dijitalleşmenin etkileri, özellikle dijital medyanın dijital bağımlılık ve dijital bölünme gibi toplumsal hayata etkileri üzerine çalışmalarını yürütmektedir.

Evli vebir çocuk babası olan Cıngı, halen Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’ndeki vazifesine sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
İletişim Fakültesi
Bölüm
Halkla ilişkiler ve Tanıtım
Ana Bilim Dalı
Araştırma Yöntemleri

İletişim

E-posta
mcingi@erciyes.edu.tr
Web Sayfası
http://www.mustafacingi.com
İş Telefonu
+90 352 207 6666 Dahili: 36109
Fax Telefonu
+90 352 437 5261
Ofis
İletişim Fakültesi A2-8
Posta Adresi
T.C. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Yenidoğan Mah. Ahmet El Biruni Cad. 38280 TALAS/ KAYSERİ/ TÜRKİYE