General Information

Institutional Information: Havacılık Ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uzay Mühendisliği, -

Metrics

Publication

39

Citation (WoS)

29

Citation (Scopus)

19

H-Index (WoS)

2

H-Index (Scopus)

2

Project

5

Thesis Advisory

3

Open Access

3
UN Sustainable Development Goals

Biography

Dr. Harun ÇELİK, Elazığ'ın Palu ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. İlk ve orta öğretim düzeyindeki eğitimini Elazığ'da tamamladıktan sonra yüksek öğretime Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde başlamıştır. 2010 yılında buradan mezun olmuş, sektör tecrübesi ve uzun dönem askerlik hizmetinden sonra 2013 yılında ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde öğretim elemanı olmuştur. Havacılık ve uzay bilimleri alanındaki doktora eğitimi ve öğretim elemanlığı süresince hava-uzay aracı kontrolü, uçuş dinamiği, aviyonik sistemler, yapay zeka, görüntü işleme gibi konuları işlediği farklı dersler vermiş ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Mühendislik ve teknik bilimlerdeki çalışmalarının yanında  sosyal ve beşeri bilimler alanında da topluma katkı sunmayı hedef edinen Harun ÇELİK'in; çocuklarda kemik yaşının tayini, sığınmacıların başa çıkma stratejileri, Mormonlar ile Müslümanlar arasındaki ilişkiler, din nöropsikolojisi gibi konularda da çalışmaları mevcuttur.

Harun ÇELİK, 2020'de atandığı Uzay Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi kadrosunda akademik hayatına; almış olduğu ERÜ, TÜBİTAK ve TUSAŞ destekleriyle de bilimsel araştırmalarına devam etmektedir. Kendisi evli ve 3 çocuk babasıdır.

Contact

Email
haruncelik@erciyes.edu.tr
Web Page
http://aves.erciyes.edu.tr/haruncelik
Office Phone
+90 352 437 4118
Office Phone
+90 352 207 6666 Extension: 41204
Fax Phone
+90 352 437 5744
Office
2. Kat 30 Numara
Address
ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İzzet Bayraktar Binası, A Blok, 38039 Melikgazi/KAYSERİ