General Information

Institutional Information: Hukuk Fakültesi, Özel Hukuk, Ticaret Hukuku

Metrics

Publication

22

Project

1

Open Access

8

Biography

Dr. Aydın Alber YÜCE

Aydın Alber Yüce, 1987 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olmuştur. İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukat olarak yaklaşık 1 yıl kadar avukatlık stajı yaptıktan sonra 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini “Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Kararlarının Butlanı” isimli teziyle tamamlamıştır. Bu tez, sonrasında aynı isimle kitap olarak da yayınlanmıştır.

Aydın Alber Yüce, yüksek lisansının ardından 2013 senesinde Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı doktora eğitimini Ekim 2020’de tamamlayarak “Anonim Şirketlerde Sermaye Borcunun Takas Yoluyla Ödenmesi” isimli teziyle doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Yazarın ayrıca, şirketler hukuku, taşıma hukuku ve sermaye piyasası hukuku alanlarında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Halen Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışan Aydın Alber Yüce, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Yazar, evli ve bir çocuk babasıdır.


Contact

Email
aayuce@erciyes.edu.tr
Other Email
aydinalberyuce@gmail.com
Web Page
http://aves.erciyes.edu.tr/aayuce/
Office Phone
+90 352 207 6666 Extension: 38231
Office
Dekanlık Binası, 3. Kat, 301 Numaralı oda.